Falcon

Krupkaj

From 8 to 64 and beyond...

14.10.2019
V říjnu se letos opět konal v Praze na Smíchovském nadraží ByteFest. Obrázky ze soboty najdete jako vždy u mě v galerii.

Tags: Akce
5.9.2019
Na konci srpna německý Atari klub Abbuc pořádal každoroční setkání v Lengenfeldu. V moji fotogalerii je nyní sada fotek z akce.

Tags: akce
1.8.2019
Jaguar má vyvedeny všechny AV signály na přímém konektoru na jeho zadní straně. V minulosti firma ICD vyráběla modul CatBox, který převádí AV signály Jaguara na klasické konektory. Další verzí je podobný později vyráběný ScatBox od autorů BattleSphere. Kromě AV mají tyto adaptéry ještě vyvedenou seriovou linku, kterou se dá propojit několik Jaguaru. Dnes se ale CatBox i Scatbox v podstatě nedá sehnat a navíc jejich cena je velmi vysoká. To mě přivedlo na myšlenku udělat jednodušší levný adaptér pouze s AV částí.

Tags: Atari Jaguar, VGA
17.7.2019
V červenci jsme navštívili první ročník nové polské Atari demo party. Ta se konala v obci Licheń Stary uprostřed Polska. Pár fotek je nyní v mojí galerii.

Tags: akce
26.6.2019

Součástky v našich počítačích s věkem ztráci své původní vlastnosti. Asi nejvíc takto trpí elektrolytické kondenzátory, které postupně ztrácí kapacitu a zvedá se jim ekvivalentní sériový odpor (ESR). Takto postižené komponenty dělají problémy hlavně ve spínaných napájecích zdrojích. Ty pak nejsou schopny dodat výkon nebo jeho výstupní napětí nebude stabilní.

Tags: Atari ST, zdroj
11.6.2019

V moji fotogalerii z akcí přibylo pár fotek z letošní skoroletní PLatariády v Českých Budějovicích.

Tags: akce
16.4.2019

Letos olomoucký Atariklub opět pořádal setkání nejen Ataristů v Olomouci. Už podruhé byla místem akce Sokolovna ve Slavoníně, stejně jako loni. Jak se nám vydaříla je snad vidět v moji galerii.

Tags: Akce
6.4.2019

Multijoy je adaptér pro hraní až v 16 hráčích na 8 a 16bitových počítačích. V současnosti jej lze použít s počítači Atari XL/XE a Commodore C64. Byla také ověřena možnost připojení k Atari ST, ale momentálně není pro tento počítač k dispozici žádná hra. Věříme, že se Multijoy v budoucnosti rozšíří i na další stroje, jako například Sinclair ZX Spectrum.

Tags: Multijoy, Atari, C64
sblog by krupkaj, ©2018 - 2019